You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.


Buğday gelişimine moleküler seviyede etki eden YieldON, özel formülü ile büyüme evresinin her aşamasında önemli bir faktöre sahiptir.

Buğday Besleme Programında Biostimulantların yeri

Tamamen doğal yöntemlerle elde edilen biostimulantlar, mahsullerin genel fizyolojik süreçlerini tamamlayabilmesine destek olurken organik içeriği ile daha kaliteli ürünler hasat edebilmenize katkıda bulunur.
VALAGRO tarafından geliştirilen biostimuantlar, verimliliği ve büyüme ve hızını organik yoldan yükseltebilmenize olanak tanır.

YieldON Nedir?

Buğday verimini etkili bir şekilde artıran YieldOn, hücre metabolizmasını düzenleyen yeni nesil bir biostimulanttır.
Başta buğday olmak üzere endüstriyel bitkilerin hücresel bazda hızlı bölünme ve büyüme yaşayabilmesine olanak tanıyan YieldON, benzersiz formülasyonu sayesinde bitkilerin gelişim sürecini organik olarak etkili bir şekilde destekler.
Üç farklı bitki ve deniz yosunundan elde edilen biostimulant; mahsullerin canlılığı, doğal rengi, yaprak oluşumu ve biyo kütlesinde artış elde edilebilmesini mümkün hale getirir.

YieldON Verimliliği Nasıl Artırıyor?

Bitkilerin gelişimine moleküler seviyede etki eden YieldON, özel formülü ile büyüme evresinin her aşamasında önemli bir faktöre sahiptir. YieldOn etki mekanizması, şeker ve besin elementi taşınımını yükselterek azot, demir, çinko ve fosfor gibi önemli elementlerin daha iyi bir şekilde emilimini sağlar.

Organik biostimulant, hücre bölünmesinin teşviki ile optimum seviyede tohum gelişimi ve olgunlaşma imkanı sunar. Ayrıca, doymuş yağ asidi biyosentezinin artmasına destek olarak yağ bitkilerinin yağ oranlarının değerlerinin yükselmesine de katkıda bulunur.

Verim Artışının Üreticiye Katkısı Nedir?


Soya, mısır, buğday, kanola, pamuk, ayçiçeği ve çeltik gibi endüstri bitkileri yetiştiriciliği, dünya genelinde yoğun olarak gerçekleştirilen tarımsal faaliyetler arasında yer alır.

Ekilen mahsullerin üretim sürecinde sekteye uğramaması için gübre ve pestisit ile takviye edilmesi büyük önem taşır.

Tarım alanlarının her geçen gün azalıyor olmasına karşın tarımsal ürüne olan talebin artış içinde olması, geleneksel üretim tekniklerinin yanı sıra biostimulantlar gibi alternatif yöntemlerin kullanımını da zaruri hale getirmektedir.

Birim miktarda alınan verimi artıran YieldOn, üreticilere maddi anlamda daha fazla kazanç elde edebilme olanağı sunar.

Neden YieldON?

YieldON, orijinal-doğal formülü ile tarımsal verimliliği artırarak üretici için yüksek kazanç imkânı sunar.
İleri teknoloji ile imal edilen ürün, diğer pestisit ve gübreler ile karıştırılarak rahatlıkla kullanılabilir.
Yapraktan uygulama yöntemi ile çalışan YieldON, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlar.

Benzersiz formülasyonu ile endüstriyel bitkilerin verimini önemli oranda artıran YieldON, hem ufak alanlarda hem de geniş ölçülü tarlalarda rahatlıkla kullanılabilir.
Yüksek teknoloji ile geliştirilen yeni nesil biostimulant, anlaşılabilir teknik konumlandırma imkanı ile herhangi bir teknik uygulama bilgisine ya da becerisine ihtiyaç duymadan kolaylıkla tatbik edilebilir.

Nasıl Uygulanır?


Dünyanın farklı bölgelerinde ve çeşitli iklim koşulları altında yapılan denemeler sonucunda en ideal uygulama dozu, zamanı ve yöntemi belirlenmiştir.

Buğday ekiminde yapraktan uygulama yöntemi ile tatbik edilen YieldON, tek kullanım için 200 ml/da yani dekar başına 200 ml olarak kullanılmaktadır.

Kardeşlenme veya çiçeklenme döneminde (önerilmektedir) gerçekleştirilir.

Ürün verimliliğini artıran başlıca biostimulantlar arasında yer alan YieldON; organik besin takviyeleri, kimyasal besin ürünleri, vitamin/mineral takviyesi ya da zirai ilaçlar ile kombine edilerek uygulanabilir.