You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Nauka w służbie natury

Firma Valagro została założona w Abruzji i wnosi do dzisiejszego świata tę samą pasję do natury, z której powstają jej rozwiązania w zakresie odżywiania i pielęgnacji roślin.
Dzisiaj nasza firma jest w stanie globalnie odpowiedzieć na specyficzne potrzeby Klienta, potrzeby, które odzwierciedlają nowe i rosnące wymagania, w kontekście coraz bardziej ograniczonych i cennych zasobów.

Nasze rozwiązania biologiczne, tj. biostymulatory roślin i biokontrola, pozwalają Valagro wzmocnić globalną ofertę zrównoważonych rozwiązań rolniczych. Biostymulatory roślin są bardzo ważne dla zrównoważonego rolnictwa, ponieważ zawierają substancje i/lub mikroorganizmy, których funkcją po zaaplikowaniu na roślinę lub ryzosferę jest stymulowanie naturalnych procesów w celu zwiększenia korzyści pobierania składników odżywczych, wydajności składników odżywczych, tolerancji na stres abiotyczny i jakości upraw.

Zrównoważony rozwój i skuteczność są również cechami charakterystycznymi naszych specjalistycznych składników odżywczych, takich jak mikroelementy i oraz nawozy rozpuszczalne w wodzie.

Z tego właśnie powodu w Valagro zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie: zapewnić rozwój i dobrobyt przy użyciu mniejszej ilości zasobów, czyli produkować więcej i lepiej dla potrzeb świata, zajmując mniej gruntu, zużywając mniej wody i mniej środków technicznych.
Aby to zrobić, postawiliśmy na badania i innowacje w służbie natury, rozumiejąc, że dbanie o przyszłość oznacza wspólną pracę przy poszanowaniu środowiska i ochronie zdrowia każdego człowieka.

Pasja do natury, wiara w innowacje, zaangażowanie w przyszłość.

Wartości

W naszej działalności postępujemy i działamy zgodnie z naszymi wartościami
A są to:

Kultura firmy

Skupiamy się na kwestionowaniu tego, co istnieje. 
W ciągłym dążeniu do doskonałości łączymy wiedzę i doświadczenie biznesowe z doskonałymi wynikami. 
Pracujemy nad tym, aby niemożliwe stało się rzeczywistością. 
Dla tych, którzy są ciekawi i nigdy nie przestają się uczyć, tych, którzy odważnie wprowadzają zmiany i otwarcie słuchają nowych pomysłów. 
Dla tych, którzy potrafią przekazać swoją wartość innym, zawsze szanując różnorodność i wykorzystując zasady integracji.

Valagro: pasja do natury od 1980 roku

Dziś Valagro jest wiodącą firmą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem na rynek biostymulantów i nawozów z 13 oddziałami zlokalizowanymi na całym świecie. Oprócz zakładu produkcyjnego w Atessie i jeszcze jednego zakładu we Włoszech, firma posiada 2 inne zakłady w Norwegii, kolejne 2 w Indiach oraz nowy zakład w Pirassunundze w Brazylii. Ponadto (w maju 2018 roku) firma ogłosiła budowę nowego zakładu zlokalizowanego w USA.

Dla Valagro rok 2020 oznaczał „nowy świt”, ponieważ w październiku Grupa dołączyła do grona Syngenta Crop Protection, światowego lidera innowacji w rolnictwie.

Ta synergia, w ramach której Valagro pozostaje niezależną marką, otwiera ważny rozdział dla obu firm, łącząc ich zaangażowanie i doświadczenie, aby wspólnie jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby rolnictwa w przyszłości. W tym nowym scenariuszu firma Valagro będzie mogła wzmocnić swoje zaangażowanie w dziedzinie Środków Biologicznych i zaoferować rolnikom jeszcze szerszy zakres innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują jednocześnie jakość, wydajność i zrównoważony rozwój.

Historia wartości

Historia firmy Valagro rozpoczęła się w latach 80-tych od wyróżniającej ją wartości: nieustannego poszukiwania innowacji, z poszanowaniem natury i zasad etyki. Dzięki temu podejściu z powodzeniem zaistniała na rynku włoskim w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, podążając udaną ścieżką do konsolidacji swojej obecności w coraz większej liczbie krajów na całym świecie. W latach 90-tych profesjonalizm, orientacja na klienta i innowacyjność pozwoliły firmie Valagro zaistnieć na rynku europejskim i potwierdzić swoją obecność na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Południowej, a następnie w Stanach Zjednoczonych.

Sukces międzynarodowy

U progu nowego tysiąclecia miał miejsce proces dywersyfikacji przemysłowej, który był możliwy dzięki znaczącym przejęciom, obejmującym początkowo bioodżywki amerykańskiej firmy Nutrecology, specjalizującej się w nawozach i ekstraktach z norweskich wodorostów Algea i Nordtang. Następnie firma Valagro przejęła angielską firmę Maxicrop wraz z jej filiami w Australii i Nowej Zelandii oraz francuską firmę Samabiol.
W 2015 roku, dzięki przejęciu indyjskiej firmy zajmującej się biopestycydami Sri Biotech Laboratories India Limited (dziś Valagro BioSciences), Valagro weszła w nowy segment rynku biopestycydów i nowych technologii, takich jak fermentacja, wzmacniając swoją obecność na subkontynencie azjatyckim i potwierdzając swój status globalnej firmy w dziedzinie środków biologicznych.
Etapom tym towarzyszyła konsolidacja sieci dystrybucji obejmującej ponad 80 krajów, w których firma Valagro jest aktualnie obecna z wysokiej jakości ofertą, certyfikowaną przez najwyższe międzynarodowe autorytety.

Świat Valagro dzisiaj

Dziś firma Valagro działa w dwóch obszarach biznesowych:
•    Gospodarstwo rolne dla rolnictwa;
•    Przemysł dla przemysłu lokalnego i międzynarodowego.

Rozwiązania Valagro dla zrównoważonego rolnictwa

Nasze innowacyjne rozwiązania tworzone są w celu podniesienia jakości i zwiększenia ilości plonów. Rośliny o lepszych korzeniach, rosnące z większym wigorem, zdolne do przetrwania nawet w trudnych warunkach uprawy; rośliny bardziej wydajne, dające owoce, które szybciej dojrzewają i są smaczniejsze dla konsumentów.
O tych sukcesach świadczą liczne testy agronomiczne i ogromna ilość danych zebranych ze wszystkich czterech zakątków globu.
Wszystko to udało nam się osiągnąć przy użyciu naturalnych substancji aktywnych, z pełnym poszanowaniem środowiska i zdrowia człowieka. 
Na rynku polskim dystrybuujemy następujące rozwiązania: 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nasz portal lub pobierz aplikację e-Hub!